Business

Znáte kindergeld?

Slyšeli jste už někdy pojem Kindergeld? Měli byste zpozornit zejména, pokud pracujete v Německu, nebo zde bydlíte. Jestliže máte děti, je dost možné, že máte na Kindergeld nárok a byla by škoda ho nevyužít. Co to tedy Kindergeld je? Jedná se o přídavky na děti, které jsou vypláceny občanům, kteří přispívají do německého daňového systému. Což ve zkratce znamená, že pokud pracujete v Německu a tím platíte i daně, máte na Kindergeld nárok. Což je dobrá zpráva třeba pro ty, kteří jsou pendlery, tedy že mají trvalé bydliště v České republice, a i zde žijí, a do práce v Německu jen dojíždí. I tak máte nárok na tyto přídavky, pokud máte děti.

děti

Co dále musíte splňovat? Na přídavek má nárok dítě mladší 18 let. Pokud je starší, než 18 let, ale mladší než 22 let, má nárok na přídavky, pokud je přihlášen řádně na Úřadu práce. Pokud ale i po 18 roku života dítě soustavně studuje na nějaké formě střední či vysoké školy, a připravuje se tím soustavně na budoucí povolání, i jemu náleží přídavek, a to až do věku 25 let. Nad 25 let mají na přídavky nárok jen ti, kteří trpí zdravotním postižením, s tím, že toto postižení muselo vzniknout ještě před dosažením věkové hranice 25 let. A kolik v přídavcích dostanete?

formulář

Od tohoto roku je to 250 euro za každé dítě. Je jedno, kolik dětí máte, za každé dostanete měsíčně 250 euro. Ještě minulý rok tomu bylo jinak, takže se jedná o změnu. 250 euro je v přepočtu na české koruny zhruba 6 000 korun. Jak si o přídavky zažádáte? Musíte podat žádost na Familienkasse a to s příslušnými formuláři. Ty najdete na formuláře Kindergeld Překlady německého jazyka. Pozor, společně s Kindergeld nesmíte pobírat i sociální dávky na dítě v České republice. Musíte doložit na Familienkasse potvrzení od státní správy, že zde žádné dávky nepobíráte, jinak vám žádost o Kindergeld zamítnou.

Stan na půjčení

Jsem člověk, který moc rád využívá různých služeb, kde si vždycky může cokoliv vypůjčit. A to například automobil anebo dokonce i partystanyaz.cz. A i když mám docela malý domeček, kde mám také docela dost úložného prostoru, tak podle mého názoru by byl opravdu hodně zbytečné, abych si kupovala nějaké věci, které jdou opravdu v pohodě půjčit. A ty párty stany jsou vždy dokonalé! Protože vždycky v létě pořádáme každý den čtrnáct dní nějakou větší párty, protože máme velikou rodinu, ale chtěli jsme, abychom měli všechno dokonalé. Abychom se v létě nikdy nenudili a abychom také vždycky pozvali celou rodinu a také všechny přátelé, bychom mohli dělat různé párty na zahradě.

Občas táboříme.

Hlavně také máme veliký gril a také krásný zahradní nábytek a hodně dětských hraček, takže bychom vůbec nechtěli, aby nám to někdo ukradl nebo aby nám to poničily povětrnostní podmínky. Proto jsem také ráda, že si vždycky z webové stránky mohu vypůjčit pěkné párty stany, které jsou prima.

Stany jsou i velké.

Myslím si, že tohle je skvělé a že tohle využívá opravdu hodně lidí. Dokonce jsem se taky dozvěděla od mé sestřenice, že ona už asi čtyřikrát také využila půjčovna párty stanů z této webové stránky. Abych pravdu řekla, tak já se tomu vůbec nedivím, protože podle mého názoru je opravdu hodně praktické, aby lidé také využívali různé půjčovny, tak ušetří hodně peněz, protože by si nemuseli kupovat různé věci, které jdou půjčit. Já jsem už měla také z této půjčovny asi šestkrát nebo i sedmkrát půjčených stan a také si moc často u půjčuji automobily s autopůjčoven, protože se mi nechce jezdit autem někam daleko, který je moje, protože se bojím, že bych ho rozbila. A to je to samé, jako v půjčovně stanů, kde je velice ochotný a milý personál. Půjčovny párty stanů z Brna jsou vždy v dobré kondici a udělají vaše párty nezapomenutelnými.

Ať vás letní rýma už nepoloží na lopatky!

I v létě se totiž člověk může velmi jednoduše nachladit a pak se s letní rýmou, která dokáže být někdy skutečně tím, co nejméně ve svých plánech potřebujeme, muset vyrovnávat a věnovat mnoho úsilí správnému léčení. Naštěstí, existuje hned několik rad, jak se takovému sice lehkému, ale nepříjemné onemocnění obloukem vyhnout a v případě, že se vám to přece jen nepodaří, se pomocí dalších z nich můžete rychle uzdravit a vyhnout se tak bolavému krku, ucpanému nosu i ztrátě hlasu. Především rozhodně nezapomínejte na to, že i v létě se vyplatí do organismu doplňovat vitamíny, protože organismus si stejně jako v zimě zažívá určitou zátěž.

Odpočinek v posteli

Zvolit tak můžete vhodné potraviny, které těch správných látek obsahují dostatečné množství, nebo v případě že jste k nemocem opravdu náchylní, sáhnout po vhodných doplňcích stravy. Ty můžete využívat i v případě nemoci, protože vám skutečně pomohou ji porazit dříve a lépe se z ní zotavit. Ačkoliv je to lákavé, snažte se vyhýbat příliš chladným prostorám a pití ledově vychlazených nápojů. Je totiž naprosto možné, že si tím jen způsobit teplotní šok a od něj je to k nachlazení už jen malý kousek. Dbejte také na vhodně zvolené oblečení, ve kterém vám bude dobře po celý den.

Smrkající žena

A pokud už víte, že máte nachlazení zase zajištěno, postavte se mu čelem a nenechte jej vám léto pokazit. V lékárně jistě poradí s výběrem vhodných léků z distribuce léčiv https://technolife.cz/ a vy si také můžete sami pomocí. Nezapomínejte své tělo pořádně hydratovat, protože tekutiny jsou v boji s každou nemocí dobrým pomocníkem. A pokud je to jenom trochu možné, zkuste si v nejhorších dnech přece jen vzít volno z práce. Právě množstvím odpočinku se už mnoho nemocí a chorob podařilo vyléčit. Možná je to totiž právě nedostatek odpočinku, který k vašemu nachlazení velmi výrazně přispěl a který si tudíž skutečně zasloužíte.

Co říká na zanesený odpad v domácnosti váš žaludek

O chod domácnosti by se měli starat rovným dílem oba partneři. Výhodou je, když se muž naučí vařit, žena pak nemusí kolem plotny neustále poskakovat. Oba dva si rozdělí úkoly při úklidu a oba spolupracují při různých pracích v souvislosti s údržbou domu. Takový vztah může fungovat třeba až do smrti.

Občas se však v domácnosti vyskytnou situace, které vyžadují zásah odborníka, ačkoli jsou na první pohled snadno zvladatelné. Například zanesený odpad na toaletě či v koupelně.

umyvadlo v domě

Představte si, že se vracíte domů ze společného nákupu, vybalujete potraviny na stůl, ukládáte je do chladničky a oplachujete si ruce, když zjistíte, že voda z umyvadla neodtéká. V takové chvíli vás to může rozhodit, narušit domácí pohodu, ale napadne vás, že není nic ztraceno, protože máta v záloze příruční nářadí, a tak se pustíte do demontáže odpadního sifonu.

Jakmile povolíte šroub a sifon uvolníte, vyvalí se do škopíku pod vámi hnědo černá směsice silně páchnoucího slizu, a vám se z toho zvedne natolik žaludek, že škopík zaplníte svými zvratky. Kyselina chlorovodíková v žaludku je ale velice nepříjemně zapáchající tekutina, že to přinese řetězovou reakci a vaše manželka se rovněž pozvrací. Z příjemného sobotního odpoledne je rázem děsivá situace, která končí v ložnici, ale ne kvůli milování, nýbrž s mokrým obkladem na čele a kbelíkem vedle postele, kdyby se vám zas zvedl žaludek.

mytí rukou

Možná takový scénář dobře znáte z vlastní zkušenosti či z vyprávění, bohužel to patří do běžného života moderní společnosti, ale naštěstí existuje pomoc v podobě havarijního instalatérského servisu, který se mimo jiné zabývá i čištěním odpadů https://www.kanalizace-instalateri.cz/cisteni-odpadu.

Jestliže tedy nejste silné povahy a špatně snášíte podobné odéry, povolejte raději na tyto situace odborníky. Ti nejen že se u vás nepozvrací, ale zároveň problém vyřeší důkladným pročištěním odpadního potrubí a armatur, a vyžaduje-li to situace, i domovní kanalizační přípojky.

Jedinečné okamžiky ze svatby

Velké svatby byly vždycky větší, ale díky ustálenému pravidlu, že novomanželům se mají darovat především peníze, se vlastně náklady prostřednictvím svatebních darů mohou vrátit. I když to tak nejspíš bude i u vás, je nutné počítat s tím, že všechno se musí zaplatit předem a nebo se platí alespoň zálohy. Většinou je chce téměř každý kdo se na svatbě nějak podílí – cukráři, majitel prostor kde se budete brát, i svatební fotograf.

focení svatby

Vzpomínky na důležitý den
V dnešní moderní době má telefon každý, a každý v něm má fotoaparát, nicméně je velice neslušné jej během svatby vytahovat. Telefony by v takové chvíli měly být nejlépe na pokojích a nebo v autech, případně doma. K zachycení celé svatby slouží fotograf, kterého si na svatbu objednává naprostá většina párů. Jaký je vlastně nejlepší svatební fotograf? Nedá se to říct takto obecně ani jednoduše, protože v každém městě jich najdete několik. Fotograf se vybírá podle kvality fotografií, stylu focení i ceny.

svatební tabule

Co fotograf, to originál
Jsou fotografové, kteří umí opravdu nádherné fotky. O takové fotografy je ale vždy největší zájem i přes vyšší cenu. Je proto důležité nenechat nic na poslední chvíli a i fotografa si sjednat už při započetí příprav. Je to jedna z prvních věcí, které by si pár měl vybrat. Je dobré si projít jejich práce a podle nich se rozhodnout. Některé páry chtějí nafotit celý svatební den od rána až do noci, kdy svatby většinou končí. Jsou ale i malé svatby, kde novomanželům stačí zachytit obřad a nějaké drobnosti plus svatební hosty. Většina lidí chce fotky ze svatby na památku a tak je dobré si je nechat dodat již vyvolané. Samozřejmostí je dodání fotografií na USB, abyste je měli k dispozici i v digitální podobě. Tip – chcete mít zachycený každý okamžik? Pak si objednejte i kameramana, který natočí každý důležitý okamžik.

Sečení trávníku

Potřebná činnost

Aby se naší trávě dařilo, tak je potřeba dát jí alespoň minimální péči. Hned na začátku, když budeme trávník zakládat je zapotřebí zvolit vhodný druh, takže na semenech příliš nešetřete. Ze začátku je vhodné ji zalévat, aby se uchytila. Jakmile je trávník starší a hustší, tak se na něm tvoří ráno rosa, takže je méně náchylný na vysychání. I to může přijít v létě, takže se hodí, když má stín díky stromům.

sečení křovinořezem

Neměli bychom zapomínat ani na mulčování a tam, kde vyžadujeme, aby byl hezký, což je třeba dvůr domu bychom ho měli sem tam přihnojit. Díky tomu začne růst a brzy přijde čas na sečení. Díky němu dosáhneme totiž lepší hustoty, proto je běžné, že někteří lidé v něm dodržují opravdu pravidelnost. Na malou plochu nám stačí i elektrická sekačka na kabel, protože je poměrně levná. Na velkou zahradu to chce však benzínový a jestliže máme louku, tak zde už se bavíme o traktoru. Pokud jej nemáme, tak sečení můžeme nechat na firmě.

Práce odborníka

Firma se zaměřuje na velké plochy od 5 000 metrů čtverečních, přičemž má k tomu i profesionální techniku. Díky ní a šikovným zaměstnancům zvládne vše za krátký čas a s tím souvisí i nízká cena. Jaká je sečení trávy cena? Záleží to na konkrétní zakázce, protože záleží na velikosti pozemku a jeho stavu. Na webu však mají chytrou kalkulačku, takže se přibližnou cenu dozvíte i bez toho, abyste někam museli volat.

sečení trávníku

Pořadí si i pozemkem, který nebyl moc udržovaný. V praxi to vypadá tak, že už se tu vyskytují nálety dřevin. Těch se snadno zbaví frézou. To je mnohem snadnější, než kdybychom je měli likvidovat holýma rukama. Nemusíte se bát, že by zaměstnanci vše posekli těžkou technikou a tam, kde se s ní nedostanou zůstane vysoká tráva. Mají totiž i křovinořezy, s kterými se spolehlivě dostanou i do všech možných zákoutí. Klidně se můžete za nějakou dobu domluvit na dalším sečení, aby Váš pozemek zůstal čistý a udržovaný.

Krásný a zářivý úsměv

Krásný a zářivý úsměv nemusí nutně znamenat to, že si někdo čistí pořádně zuby a stará se o ně. Jsou lidé, kteří si čistí zuby několikrát denně a stejně je mají takové, jaké je mají. To je zapříčiněno tím, že má někdo kyselejší sliny než ostatní. S tím se pak už nedá nic dělat a zkrátka se vám kazí zuby mnohem více než ostatním. Jste ti smolaři, oni jsou ti šťastní, ale dá se s tím i tak žít. Někteří lidé to ani neví, proč se jim zuby tolik kazí a pokud jste to nevěděli ani vy, tak teď už to víte. Pokud si tedy čistíte pravidelně zuby a stejně máte pak na každé návštěvě kaz, tak si nelámejte hlavu s tím, že si zuby čistíte málo.

zubař

Někdo to tak má a čištění zubů ho nezachrání, když to tak řekneme. Někdy je to ale hold potřeba to říct takto narovinu. V čištění tedy někdy ani nemusí být problém. Jsou i lidé, kteří si zuby nečistí vůbec a mají je zdravé a čisté, ti pak zase mají štěstí na neutrální pH v ústech, při kterém jim fungují sliny tak, jak mají. Samozřejmě je to i stravou, kterou tito lidé jedí, nemohou sníst milion čokolád a pak si neumýt zuby, že ano. Takhle to zase nefunguje. Jak už jste ale výše mohli postřehnout, bílý a zářivý chrup mnohokrát není jen tím, že si někdo čistí zuby desetkrát denně, ale i něčím jiným, a to jsou zubní implantáty.

zuby

O ceně zubních implantátů v Praze se můžete dozvědět na jejich stránkách, ovšem cena se v každé klinice liší, to si musíte projít vy sami. Zubní implantáty jsou ovšem opravdu tím posledním východiskem, co se svými zuby uděláte, protože pokud máte zdravé zuby, ani nepřemýšlejte nad jakoukoliv náhradou nebo nad fazetami, protože zdravé zuby si brousit opravdu není dobrý nápad a budete toho litovat. Pokud má někdo ale problém, je to jiná situace a samozřejmě v tomto případě už na náhradu dojde. Náhrady ale nejsou vždy skvělým řešením, to si ale musíte probrat se svým zubním lékařem, který tomu rozumí mnohem více a vždy vám poradí tu možnost, která je pro vás nejlepší a nejpřijatelnější. Nezapomeňte také na to, že to není levná záležitost.

Jak funguje virtuální kancelář

Každý podnikatel potřebuje občas pořádat t schůzky, a to ať se svými obchodními partnery, tak i se zákazníky či investory. K tomu však potřebuje mimo jiné také dostatečně reprezentativní prostory. Koneckonců, na prvním dojmu velmi záleží, a v tomto případě to platí dvojnásob. Problém je v tom, že především malé firmy a lidé, kteří podnikají především přes internet, takovéto prostory často nemají. A je pravdou, že pořádat obchodní schůzku u sebe doma v obývacím pokoji nevypadá zrovna nejlépe. Proto není divu, že mnoho z nich zaujme virtuální kancelář.

kancelář připravená na schůzku

Zde je potřeba přiznat, že název je poněkud zavádějící. Nejedná se totiž o kancelář internetovou, kdy pořádáme schůzku online, nýbrž o klasické fyzické prostory. Od klasického pronájmu se však v několika podstatných ohledech liší. V první řadě je zde fakt, že ji budete mít k dispozici pouze po dobu schůzky. Po jejím skončení pak mohou být tyto prostory poskytnuty jinému klientovi. Zde si ji tedy zamlouváte na určitou dobu, po kterou předpokládáte, že bude schůzka trvat.

klasické vybavení kanceláře

Dalším rozdílem je, že ačkoliv prostory budete využívat jen sporadicky, můžete si je zaregistrovat na úřadě jako sídlo firmy. Právě sem vám pak bude chodit oficiální úřední korespondence, a tuto adresu také můžete uvádět na svých firemních vizitkách. Na rozdíl do pronájmu se však o tyto prostory nemusíte nijak starat. Prakticky jediné, co musíte dodržet, je opustit je v takovém stavu, v jakém vám byly předány, což nebývá příliš velkým problémem.

Hlavní výhodou je zde pak cena, která je oproti klasickému pronájmu znatelně nižší. Díky tomu si jej mohou dovolit i začínající podnikatelé, kteří doposud nemají mnoho peněz. Jistě, není to ideální permanentní řešení, avšak pro rozjíždějící se firmy je v podstatě ideální. Pokud tedy uvažujete o tom, že s podnikáním začnete, a nemáte k dispozici nebytové prostory, pak je rozhodně na místě o této variantě uvažovat. Nic tím totiž nezkazíte.

Try the shooting

I really like a big adrenaline. But, of course, the kind of adrenaline that doesn`t put me in great danger again. And when I changed someone that I liked adrenaline, immediately everyone recommended bungee jumping. I really don`t understand when you confide in someone about your passion for adrenaline, everyone has to recommend just jumping out of the air. Only I`m not enjoying this at all, I`m rather afraid of it, because this is very dangerous. If you don`t get this right, then it`s a big problem because you don`t have to be alive. As a matter of fact, I`m once again attracted to such daring sports as shooting with a gun.

Love the shooting.

And shooting on target and inanimate objects. And what gun range in Prague? It must be super. I don`t like shooting at animals, it always has to be a target. And I`ve always wanted to be a policeman or a soldier. But unfortunately, I couldn`t do this because I hadn`t done any schoolwork, so it turned out that, as a relaxation, I was indulging in a shooting. And I was also delighted when my parents gave me a voucher for Prague where I could shoot.

The gun is nice.

The Prague shooting range is really special, if you look in the Prague shooting range you will see there and a really beautiful hall and where the professionals are. And it`s their Professionals who know how to make experiences and also really show you how to hold a gun and or how to clean a gun. I really like this a lot, so I figured if I ever worked somewhere with guns after that, I`d enjoy it. If you, too, like shooting a gun, check the website outbackprague.com for information. I also think that especially the gentlemen like this sport, that they could also fire a weapon. There are also a lot of historical events where men were shot. I recommend you The range gun in Prague, because it is the best club.

Díky zanedbané vzduchotechnice v paneláku můžete i vyhořet

Vzduchotechnika v paneláku není ničím neobvyklým. Budovala se již za socialismu anebo krátce po Sametové revoluci, protože se k tomu přímo nabízelo samotné řešení výškových staveb. Jestliže máte mezi byty společnou stoupačku, kudy vedou inženýrské sítě, může tu být k dispozici i odvětrávání z kuchyní, koupelen a toalet. Z technického hlediska se nejedná o nic složitého, jde o systém plechového potrubí, kudy proudí vzduchová hmota pomocí ventilátorů, a komínovým systémem odchází veškeré nežádoucí pachy do ovzduší. Teoreticky se také na vzduchotechnice nemá co pokazit, snad jen některý z ventilátorů, což je ovšem málo pravděpodobné. Máte pak v domě v podstatě bezporuchové zařízení, které lze využívat desítky let.

bytový dům

Taková je teorie, ale do praxe zasahuje ještě jeden faktor. A to dost podstatný. Prach a mastnota. Budete-li vhánět do potrubí ve společné stoupačce například z dvaceti bytů výpary z kuchyně, bude v nich obsažena v poměrně silné koncentraci mastnota. Spolu s ní se do potrubí nasaje zvířený prach a mastnota s prachem se usadí na vnitřních stěnách trubek. Zpočátku o nic nejde, ale jakmile bude vrstva mastného prachu dostatečně silná, může náhodným tepelným impulsem vzplanout. Požár vzduchotechniky ve stoupačce je pořádný malér, poněvadž může zasáhnout v podstatě celý dům. Rozšíří se postupně do všech bytů a stačí opravdu málo, abyste přišli o střechu nad hlavou.

velký panelák

Neriskujte zbytečně a nechte vzduchotechniku prověřit a případně vyčistit, je to možná zdánlivá maličkost či dokonce zbytečnost, ale statistiky Hasičského záchranného sboru vám potvrdí, že to není legrace, a že byste neměli tento problém podceňovat. Revize a čištění vzduchotechniky lze provést u všech typů objektů, tedy nejen bytových domů. V ohrožení je v podstatě každý, kdo má takovéto zařízení v domě k dispozici, aniž by jej sám aktivně využíval.