Když máte možnost prohlédnout si muzeum či galerii 3D prezentací

Když máte možnost prohlédnout si muzeum či galerii 3D prezentací


Navštívili jste někdy některou z expozic Národního muzea? A bavilo vás to tam? Anebo jste tam zbytečně ztráceli čas tím, že jste nevěděli, co je tu vlastně všechno vystaveno, a chtěli jste si prohlédnout jen něco, ale něž jste nalezli, co jste chtěli, jste tu museli absolvovat další zbytečné prohlídky?

Kdybyste si ovšem mohli prohlédnout interiér muzea již z domova, pomocí 3D virtuální prohlídky muzea a galerií, mohli byste si snadno naplánovat vaši prohlídkovou trasu a zhlédnout skutečně jen to, co vás zajímá.

Národní muzeum v Praze

V podobném duchu to lze provést vlastně u každého muzea. Pokud budou jeho majitelé prozíraví, uvědomí si, že 3D virtuální prohlídkou si mohou přitáhnout více zákazníků, kterým hlavně nenabízí pomyslného „zajíce v pytli“. Každý, kdo si doma v poklidu prohlédne základní záběry na interiér muzea, galerie, výstavní síně, divadla, ale i sportoviště – stadiónu, sportovní haly, bazénu, posilovny atd., bude se moci odpovědně rozhodovat, zda toto prostředí navštíví, a nebude pak docházet k nějakým reklamacím, dohadům a podobně.

návštěva galerie

Virtuální prohlídky jsou velmi výhodné hlavně tam, kde se jedná o zpřístupnění prostor v rámci pronájmu, prodeje, nebo využívání služeb, což je také mnohem sofistikovanější způsob popisu interiéru. V podstatě nemusíte popisovat vůbec nic, postačí ponechat 3D prezentaci na svém místě, a zájemci už si sami prohlédnou, co je třeba i bez vašeho komentáře.

K 3D prohlídkám vnitřních prostor se také může připojit exteriér, například ve formě nasnímaného videa z dronu. Toto bývá velmi poutavé hlavně díky letovým možnostem, které drony mohou nabídnout téměř v jakémkoli místě, které je v prostoru nad zemí nedostupné jak ze žebříku nebo ze stromu, tak i z letadla či z vrtulníku. Dron si poradí dokonce i při letu těsně nad hladinou řeky nebo jezera, což pak vytváří velmi atraktivní, nevšední záběry.

Posted on: 18. 3. 2024