Tmavá skla na autě zabraňují sledování
Známé rčení „co oči nevidí, to srdce netrápí“, je mnohdy překrucováno a vykládáno tak, že se tím porušují morální zásady a má to pak i špatný vliv na lidské svědomí. Existují však situace, kdy to svůj pozitivní význam má, například tehdy, chceme-li udržet svou intimitu a soukromí před veřejností. Některým lidem totiž náramně vyhovuje, že mohou kohokoli pozorovat, a z chování a vystupování stopované osoby vytvářet závěry, které pak sdílí s ostatními a patřičně je komentují. Ano, takto nějak vznikají pověry a drby a další nepříjemné situace, a korunu tomu nasazují lidé, co za mrzký peníz dobrovolně podstupují kamerový monitoring veškerého pohybu 24 hodin denně, což byl například případ jisté nejmenované televizní reality show.
Sledování a nahlížení do soukromí má své hranice a každý soudný člověk je zná. Z tohoto důvodu také máme v bytech uzamykatelné dveře a za okny závěsy, záclony, rolety a žaluzie, protože skutečně nikomu cizímu není nic do toho, jak a s kým sdílíme svou domácnost. Tento fenomén se však netýká pouze domácího prostředí, ale i pobytu v automobilu. Za socialismu bylo auto spíše prostředkem k přesunu z jednoho místa na druhé a ve společnosti nebyl zájem někoho v autě pozorovat a vyvozovat z toho nějaké závěry, jenže časy se mění, dnes má auto k dispozici takřka každý, a v některých rodinách je aut dokonce několik.
Autem jezdíme na dovolenou, na nákupy, na výlety, na návštěvy a někteří lidé bez auta neudělají doslova ani krok. Auto se tedy stává prostředníkem, který monitoruje pohyb lidí, a je-li vidět do kabiny, je to mnohem snazší. Jestliže si však pořídíte fólie na auto z Brna, skrze tmavá skla nikdo nic neuvidí a vy tak zabráníte šmírování, které by dokonce mohlo vést k nějakému kriminálnímu deliktu. Za tmavými skly budete více v bezpečí a hlavně se tu uplatní ono pořekadlo „co oči nevidí…“ Nikomu zkrátka nic není do vašeho života, vašich zájmů a zálib i pracovní činnosti.
Posted on: 20. 5. 2023