Jak ušetřit prostor?

Jak ušetřit prostor?

Pokud si představujeme dokonalé bydlení, většinou to bude prostorné a vzdušné bydlení. Doby, kdy přes celou stěnu obývacího pokoje byly až po strop skříňky s mnoho zbytečnostmi, jako porcelánové hrnečky a řada skleniček, jsou dávno pryč a v dnešním obývacím pokoji často najdeme jen gauč, křesla, malý stolek a na stěně zavěšenou obrazovku. Volný prostor se lépe udržuje a působí elegantně.

Jenže každá domácnost má i spoustu věcí, které je potřeba uschovávat a to co možná nejpraktičtějším způsobem. Jde jak o spižírny na potraviny, tak i o sezónní oblečení, sportovní náčiní, ale třeba i rybářské vybavení nebo kola pro všechny členy rodiny. Jak ušetřit co nejvíce místa a přitom efektivně uspořádat veškeré skladové prostory? Je třeba využít prostor doslova od podlahy až do stropu. Stohovat!

sklad

V domácím prostředí si vystačíme s regály a stohovatelnými přepravkami. Na zdi dílny nebo kůlny můžeme zavěsit kola na háky, nebo si vyrobit vytahovací kladky a vytahovat kola ke stropu. Stohovatelné boxy, regálové police, plastové boxy, to vše jsou prostředky, jak dostat co nejvíce věcí na co nejmenší prostor.

Skladování v domácím prostředí není nic proti tomu, co musí řešit velké podniky. Tam totiž skladování navyšuje náklady na konečnou cenu výrobku. Navíc je často potřeba celý prostor skladu vytápět nebo naopak chladit, takže je potřeba vše naskládat na co nejmenší plochu. I tady jsou stohovatelné boxy https://www.schoellerallibert.com/cz/produkty/stohovatelne/ výhodným prostředkem, jak ušetřit prostor.

sklad

Doma i ve firmě, vždy máme vytýčený prostor, na který se musíme vejít. Je jen na nás, jestli ho budeme umět správně využít do posledního milimetru. Jestli budeme věnovat pozornost všem dostupným prostředkům, které nám pomohou se skladováním a přitom ve svých věcech budeme mít přehled. Stohovatelné boxy jsou jednou z cest.

Posted on: 20. 2. 2023