Peníze pro všechny

Takže ten, kdo patří mezi většinu národa, mezi ty, kteří si musí na chleba tvrdě vydělat, se mnohokrát ocitne v situaci, kdy by mu bodlo pár penízů navíc. Ale pozor. Není tím myšlen ten, kdo propije výplatu za tři dny a zbytek měsíce mu peníze chybí. Takový člověk není hoden pozoru. Ale takoví, kterým kupříkladu vichřice odnese kus střechy, ti jsou hodni pomoci. Nejen oni jsou však potřebni peněz. Je jich více. Chtějí auto, hezkou dovolenou, nebo cokoli jiného. Kdyby si měli počkat, až na to ušetří, tak by to nikdy neměli. Nebo až někde v důchodu, kdy už je člověk rád, že je rád.

peníze

Když už takoví lidé potřebují vyšší částky, míníme tím šesti místné, jsou nuceni si půjčit a je jim vcelku jedno od koho. Takže nejprve oběhnou příbuzné, čímž se dostanou do řečí uvnitř rodiny, ale potřebnou částku neschrastí. Nepoučeni tedy obcházejí známé a kamarády, čímž se dostanou do řečí i mimo rodinu. Ovšem peníze nikde. Není se co divit. Pokud někdo takovou částku má, tak ji nepůjčí.

bankovky

Jsou však nějaké instituce, které mají peněz, že nevědí, co s nimi. Jenže tam je ten křížek s tím, že nahlížejí do registrů. A to tak, že asi do všech, které tu jsou. Ty nejdůležitější jsou ty dva bankovní, tedy Bankovní registr klientských informací, zkratka BRKI, jejímž majitelem je společnost CBCB (Czech Banking Credit Bureau, a. s.). Ten druhý se zove Centrální registr úvěrů České národní banky a ten poslední patří firmě SOLUS. Zde jsou i nezaplacené částky za telefon, elektriku a tak podobně. A pokud někteří lidé nemají zrovna čisté svědomí a registry…

I pro ně je však řešení. Tím je nebankovní hypotéka bez registru. Není to nic složitého k chápaní a ani vyřízení. Tady se na papírování nehraje, tady se hraje především na rychlost. Pokud nevěříte a chcete se sami přesvědčit, není nic jednoduššího nežli kliknout na odkaz výše v tomto článku.

Posted on: 26. 3. 2023