Máte zahradu?

Máte zahradu?

Každý využívá svou zahradu po svém. Někdo miluje když může pěstovat zeleninu, ovoce a květiny, ale další lidé mají raději když se o nic příliš starat nemusí. Kdo buduje svou zahradu od začátku, toho čeká velká spousta práce, kterou je potřeba provádět pravidelně. Zahrada je radost ale i starost, a je potřeba k ní tak přistupovat. Práce na zahradě končí s nástupem zimy a začínají na jaře.

zahradní práce

Po každém větším dešti je potřeba zahradu posekat a také vyplet, protože plevel si svou cestičku do vašich upravených záhonků najde vždycky. Práce na zahradě je docela náročná na fyzičku, ale pokud nemůžete nějakou dobu na zahradě pracovat, čeká vás za pár dní nemilé překvapení v podobě menší džungle. Při budování zahrady je potřeba myslet na hodně věcí.

Budete chtít na zahradě pěstovat zeleninu nebo chcete mít jen ovocné stromy a keře? Jste milovník květin a chcete spíše okrasnou zahradu s posezením? Někteří lidé začínají se zahradou doslova od nuly, a to jak při rekonstrukcích staršího domu tak při stavbě domu nového. Je potřeba srovnat terén, vyřešit oplocení, a hlavně si udělat návrh zahrady. Právě s tím má mnoho lidí skutečně velký problém, protože se třeba nevyznají v tom jak e které rostliny pěstují. Je důležité dodržet postupy, protože některé rostliny se spolu nesnesou.

zahrada zelenina

Zahrada není jen o tom že si do ní něco zasadíte, ale i o to dodržet zákony. Je potřeba dbát na to že stromy se musí sázet 3 metry od hranice se sousedním pozemkem, aby kořeny neničily sousední majetek, a také nesmíte sousedovi stínit. Pokud si s něčím nevíte rady, je nejlepší návrh vložit do rukou západního architekta, který všechny tyto otázky vyřeší za vás a předá vám koncept, který bude odpovídat vašim požadavkům. Pokud jej odsouhlasíte, bude na vás čekat zahrada vašich snů a to zcela bez vaší námahy. Pak ji musíte už jen udržovat.

Posted on: 18. 4. 2023