Máte nízké příjmy?

Máte nízké příjmy?


Pokud jste nikdy v životě nemuseli řešit otázku financí, tak to jste šťastní lidé. Většina z vás ale odpoví, že ano, že finance jsou jejich často každodenní problém.

Mít nebo nemít peníze na základní potřeby, na jídlo, oblečení, nájem, to je vskutku existenční otázka a nemá moc způsobu řešení. Pokud vaše příjmy každý měsíc nedostačují na vaše výdaje, můžete požádat o dávky stát. Program sociální pomoci vám ale pomůže jen z nejhoršího a vy budete mít jen na ty základní potřeby, ale i to se určitě počítá.

hypotéka

Pokud vaše příjmy nestačí na výdaje, musíte zvážit, zda se dá ještě někde ušetřit, ale většinou je nutné zvýšit příjmy. Není to příjemné mít po práci ještě brigádu, nějakou třeba i podřadnou práci, ale pokud potřebujete navýšit příjmy, jde ego stranou a je potřeba vzít třeba i večerní úklid nebo venčit sousedům psa. Cokoliv, co přinese do rodinného rozpočtu peníze se počítá.

Můžete také popřemýšlet, zda se více vyplatí platit podnájem nebo zainvestovat a nemovitost si koupit a splácet půjčku. Mnohdy se to vyplatí a budete mít jistotu vlastního bydlení. A že na koupi vlastní nemovitosti nemáte a dokonce máte nějaký ten finanční vroubek, takže vám banka neschválí hypotéku? Je tady ještě možnost nebankovní hypotéky nebankovnihypoteka.

hypotéka

Pokud se jednou dostanete do potíží se splácením půjčky nebo hypotéky, i po jejím splacení už můžete být v tzv. registru neplatičů a další půjčka nebo hypotéka už u banky nebude schválená. Jsou tady ale nebankovní společnosti, které vám dle mírnějších pravidel hypotéku poskytnou. Je ale důležité dobře si spočítat, jak vysoké splátky jste schopni splácet a také počítat s tím, že musíte dát do zástavy nemovitost, kterou vlastníte. Pokud poté nebudete splátky dodržovat, o nemovitost přijdete a nepomůže vám už nic a nikdo. Snad jen osobní bankrot a to jistě nechcete zažít.

Půjčujte si, ale s rozvahou.

Posted on: 19. 1. 2024