Sečení trávníku

Sečení trávníku

Potřebná činnost

Aby se naší trávě dařilo, tak je potřeba dát jí alespoň minimální péči. Hned na začátku, když budeme trávník zakládat je zapotřebí zvolit vhodný druh, takže na semenech příliš nešetřete. Ze začátku je vhodné ji zalévat, aby se uchytila. Jakmile je trávník starší a hustší, tak se na něm tvoří ráno rosa, takže je méně náchylný na vysychání. I to může přijít v létě, takže se hodí, když má stín díky stromům.

sečení křovinořezem

Neměli bychom zapomínat ani na mulčování a tam, kde vyžadujeme, aby byl hezký, což je třeba dvůr domu bychom ho měli sem tam přihnojit. Díky tomu začne růst a brzy přijde čas na sečení. Díky němu dosáhneme totiž lepší hustoty, proto je běžné, že někteří lidé v něm dodržují opravdu pravidelnost. Na malou plochu nám stačí i elektrická sekačka na kabel, protože je poměrně levná. Na velkou zahradu to chce však benzínový a jestliže máme louku, tak zde už se bavíme o traktoru. Pokud jej nemáme, tak sečení můžeme nechat na firmě.

Práce odborníka

Firma se zaměřuje na velké plochy od 5 000 metrů čtverečních, přičemž má k tomu i profesionální techniku. Díky ní a šikovným zaměstnancům zvládne vše za krátký čas a s tím souvisí i nízká cena. Jaká je sečení trávy cena? Záleží to na konkrétní zakázce, protože záleží na velikosti pozemku a jeho stavu. Na webu však mají chytrou kalkulačku, takže se přibližnou cenu dozvíte i bez toho, abyste někam museli volat.

sečení trávníku

Pořadí si i pozemkem, který nebyl moc udržovaný. V praxi to vypadá tak, že už se tu vyskytují nálety dřevin. Těch se snadno zbaví frézou. To je mnohem snadnější, než kdybychom je měli likvidovat holýma rukama. Nemusíte se bát, že by zaměstnanci vše posekli těžkou technikou a tam, kde se s ní nedostanou zůstane vysoká tráva. Mají totiž i křovinořezy, s kterými se spolehlivě dostanou i do všech možných zákoutí. Klidně se můžete za nějakou dobu domluvit na dalším sečení, aby Váš pozemek zůstal čistý a udržovaný.

Posted on: 19. 5. 2023