Proč si vybrat bungalov?

Proč si vybrat bungalov?

Pozemků není nekonečné množství a tak každý bohužel nemůže mít dům po jakém sní. Často je potřeba změnit svoje plány a sny a udělat kompromis. Nemovitosti jsou poslední dobou velmi drahé, a část lidí je tak ráda, že vůbec nějaký dům mají. Na druhé straně jsou potom lidé, kteří si vezmou vysokou hypotéku a koupí si opravdu luxusní dům, nicméně mohou za pár let zjistit, že jim nevyhovuje a že to byly zbytečně vyhozené peníze, protože se takový dům může prodávat velice dlouho. Jestli chcete také takový luxusní obří dům, možná bude lepší popřemýšlet proč ho chcete – jestli kvůli komfortu a nebo jen proto, aby vás ostatní obdivovali že na to máte? Dům je velká investice a je potřeba počítat se vším, i s tím, že na jeho provoz nebudete jednou mít tolik peněz co máte dnes. Je lepší investovat do menšího a mít větší finanční rezervu, kdyby náhodou.

stavba domu

Moderní domy nemusí mít rozlohu o stovkách metrů, někomu stačí rozloha daleko menší. Ložnice by měla mít zhruba 20 m2, kuchyně s obývacím prostorem podle toho kolik lidí se u vás bude najednou scházet, ale většina lidí volí zhruba 50 m2, dětské pokoje by měly mít také okolo 20 a koupelna bohatě stačí velká 10 m2. Jsme zhruba na 120 metrech, což už je velmi komfortní. Při výběru projektu ke stavbě domu je potřeba zhodnotit i velikost a tvar pozemku. Většina lidí si dnes vybírá bungalov z několika důvodů.

nový dům

Velmi žádaný je bungalov do l půdorys, který vybočuje z řady běžných obdélníků a čtverců. Je to přízemní dům, který může mít i vysoké stropy, což mu dává nádech luxusu. Vybrat si správný dům pro vaše potřeby bude nejspíš obtížné, protože na trhu je k mání mnoho firem, které nabízí svoje projekty, ale s bungalovem nejspíš nikdy nešlápnete vedle. Odpadne vám nutnost chodit po schodech, což oceníte už teď, pokud máte a nebo plánujete mít děti.

Posted on: 20. 6. 2023