Univerzita třetí generace

Univerzita třetí generace


Škola je pro někoho opravdu veliký koníček. Abych se přiznala, tak mě škola také moc baví, tedy vlastně bavila. Nyní už jsem osm let ze školy a stále si říkám, proč bych ještě nemohla také studovat třeba univerzitu třetí generace. Víte, co je to univerzita třetí generace? Je to taková univerzita, kde právě studují lidé, kteří už mají dávno vychozenou školu a je jedno, jestli mají vychozenou střední školu nebo učební obor anebo vysokou školu. Většinou tam chodí lidé, kterým je třeba padesát let a více. Mě tedy sice není ještě ani padesát, bylo mi sotva čtyřicet let, ale i tak jsem dostala chuť zase se vzdělávat.

Můj syn také rád čte.

Řekla jsem si, že si udělám několik počítačových kurzů a že také se začnou učit cizí jazyky. Vždycky tam chtěla umět španělsky anebo také portugalsky, tak jsem své sestře řekla, jestli ona nechce se mnou chodit na kurzy španělštiny nebo portugalštiny, protože moje sestra je na tom podobně jako já. I ona milovala školu, baví ji vzdělávání a její partner také to má rád. Chodí do kurzu. Chodí do kurzu němčiny a angličtiny. Tak jsem si řekla, že když on chodí také do jazykových kurzů a vzdělává se, proč bychom to zase spolu také nemohli udělat? Nakonec to dopadlo opravdu skvěle.

Knihy vám ke vzdělání pomohou.

Se sestrou chodíme dvakrát týdně na kurzy španělštiny a je to opravdu perfektní. Poznaly jsme tam spoustu zajímavých lidí, děláme si různé besedy a řeknu vám, že vzdělávání, takhle téměř na stará kolena, je opravdu skvělé. A to také podporuje mozek. Zabráníte tím třeba degeneraci mozku. Opravdu se u toho nesmějete, ale je vážně pravda, když se budete vzdělávat a budete se snažit a bude vás bavit život, tak také budete dlouho šťastnější a zdravější. A myslím si, že četba knih anebo vzdělávání se vám k tomu pomůže opravdu hodně. Jenom to zkuste. Zkuste si vzít do rukou nějakou učebnici anebo slovník a uvidíte, že vás tohle chytne. 

Posted on: 17. 6. 2023