Řecký olivový olej je univerzální pomocník v domácnosti

Lidé si běžně kupují olivové oleje pro kulinářské účely a předpokládají, že jim v domácnosti poslouží pro teplou a studenou kuchyni. Jsou vynikajícím doplňkem pro zeleninové saláty, pokrmy z těstovin, polévky, pomazánky a smažené pokrmy. Jestliže si zvolíte opravdu špičkový výrobek v BIO kvalitě, lisovaný šetrně za studena, označovaný jako panenský řecký olivový olej, rozhodně nešlápnete vedle a svému organismu dodáte mnoho cenných výživových prvků.

olivový olej v kuchyni

Olivové oleje v prémiové kvalitě jsou ovšem v domácnosti vítaným pomocníkem i při dalších příležitostech. Mohou totiž zcela nahradit kosmetické přípravky a lze je využívat na většinu částí lidského těla ve formě tekutých výživových emulzí.

Olej na vlasy – olej z oliv výborně vyživuje vlasovou tkáň, můžete jej aplikovat po umytí vlasů přímo na pokožku a účinek zesílit teplým zábalem pomocí ručníku. Neobsahuje žádné toxické parabeny a podobné nežádoucí látky, jako mnohé kosmetické výrobky.

Obličejový krém – aplikace na obličej je možná prakticky kdykoli, dokonce i po holení anebo ve formě pleťové masky. Jde o to, že olej obsahuje mnoho přínosných látek, které se vstřebávají jak do pokožky, tak i poté krevním oběhem do jater a dále do všech částí těla. Organismus jej pak využije tam, kde se mu to nejvíce hodí.

olivový olej pro masáže

Popáleniny, opařeniny a problematická pleť – v návaznosti na pleťové masky bychom tu mohli vyzdvihnout další přednosti olivových balzámů u poškozené pokožky. Máte v ruce čistě přírodní lisovaný extrakt, bez konzervantů a další chemie, čímž lze poměrně úspěšně urychlit hojení popálenin anebo jej nasadit na akné či atopický ekzém. Ovšem uvědomte si, že ekzémy a akné velmi souvisí s kvalitou, či spíše nekvalitou vaší stravy. Vyřaďte z ní zejména maso, bílý cukr, bílou mouku a omezte i mléčné výrobky. Jezte více luštěnin a celozrnných obilovin, čerstvého ovoce a zeleniny a také olivový olej.

Posted on: 23. 2. 2023