Proč muži ztrácí erekci a jak sjednat nápravu

Proč muži ztrácí erekci a jak sjednat nápravu

Sex a masturbace patří k nejkrásnějším životním dějům a mnozí kvůli tomu podnikají neuvěřitelné akce plné dobrodružství i nebezpečí, jen aby dostáli orgasmického vyvrcholení s milovaným protějškem, anebo alespoň se svým vlastním tělem. Muži i ženy využívají rozličné techniky a někdy i pomůcky, mění a střídají sexuální polohy k co nejintenzivnějšímu prožitku a zapojí do této hry doslova všechny smysly – sluch, jenž podněcuje vzrušení slastným sténáním, zrak při pohledu na krásy zejména ženského těla a obličeje, hmat při laskání erotogenních zón, chuť vlhké vagíny a pro někoho i podpaží či potu na chodidlech a samozřejmě i vůně lehce zpocené pokožky, která potvrzuje, zda je partner či partnerka vhodným kandidátem na početí zdravých potomků.

ženské tělo

Dokud naše tělo funguje, jak má, je zdravé, silné, odolné a atraktivní, je sex skutečně nádherným vyvrcholením snahy o kontakt s někým blízkým. Jenže co když se u mužů zastaví erekce, anebo dojde alespoň k jejímu výraznému oslabení? Co si počít? V takové situaci sahají zoufalí muži po Viagře bez receptu, a to zejména proto, že nemají o vlastní situaci přehled, co se týče pochopení dějů příčin a následků. Každá nemoc je totiž vždy upozorněním na to, že jsme něco prošvihli a že něco neděláme dobře. Je čas sjednat nápravu, ale nejprve je nutné pochopit, proč k tomu došlo.

mužský penis

Ztráta erekce se primárně váže na špatnou životosprávu, nevhodný životní styl a zejména vliv stresu. Je-li stres trvalý nebo alespoň velmi častý, jde o jeho chronickou formu, a ta je velmi nebezpečná nejen pro erekci. Zvýšená hladina stresových hormonů doslova nabourá hormonální rovnováhu, a ta mění v těle většinu dějů z pozitivních na destruktivní. Špatně funguje metabolismus glukózy, zažívání, tvorba serotoninu a melatoninu, mizerně spíme, jsme zasaženi depresemi a špatnou náladou a klesá i fyzická zdatnost a přibíráme na váze. Zaměřte tedy svou pozornost hlavně na boj se stresem a využijte k tomu vhodných bylinek, jako jsou Maca peruánská nebo Kotvičník zemní či Ashwagandha, které se stresem zatočí a uvedou v těle hormony zpět do rovnovážného stavu.

Posted on: 16. 5. 2023