Mějte elektřinu zadarmo

Mějte elektřinu zadarmo


Že si také doma svítíte elektrickými zdroji světla? A že tu máte i další vybavení závislé na dodávkách elektrické energie, jako jsou rychlovarné konvice, elektrické sporáky, pračky, myčky, sušičky, mikrovlnné trouby, televizory, počítače a podobné vymoženosti, a že si elektřinou dost možná i topíte nebo aspoň přitápíte? Nedivím se, že je tomu tak. Spíš bych se divil, kdybyste doma neměli nic, co je poháněno elektřinou, a kdybyste tam neměli elektřinu ani zavedenou. Protože v tom případě byste u nás působili hodně exotickým dojmem. A byť byste měli tu výhodu, že byste nemuseli platit za dodávky této energie, byli byste na tom jinak ve všech ohledech špatně. Chyběla by vám spousta toho, co civilizovaným lidem prostě chybět nemůže.

solární panely

Ale to, že můžete elektřinu využívat, vás ještě nemusí vůbec činit šťastnými. Protože spousta našinců už dobře zná i odvrácenou tvář této energie. A tím myslím to, na kolik nás tato energie přichází. Zaplatit účty za její spotřebu často vůbec není hračka. A spousta lidí s tím má i vyslovené problémy. Ale pokud elektřinu od distributorů odebíráme, platit za ni prostě musíme. Jinak to nejde.

montáž panelů

A když tedy chceme na účtech za elektrický proud ušetřit? Co potom? Potom jsou jednoznačně ve výhodě ti z nás, kteří vsadili na vlastní zdroje solární energie. Taková fotovoltaická elektrárna 10 kwp totiž může komukoliv z nás sloužit jako zdroj energie, která je prakticky zadarmo. Jistě, je třeba si pořídit takové zařízení, tedy zaplatit za jeho koupi a instalaci, ale pak už se neplatí nic, bez ohledu na to, kolik elektřiny spotřebováváme. To je něco, co už prospělo spoustě lidí u nás i v cizině. A pokud to doposud neslouží i vám, je to jenom vaše chyba. Protože takové zařízení měnící sluneční světlo v elektřinu může mít kdokoliv z nás. Není těžké ho sehnat a pak se klidně rozloučit s drahými dodavateli elektřiny.

Posted on: 15. 5. 2024