Kde najde využití černobílá tiskárna

Kde najde využití černobílá tiskárna

Asi každý ví, že https://www.cuzk.cz/Urady/Katastralni-urady/Katastralni-urady.aspx existuje mnoho typů tiskáren. To zdaleka nejzákladnější dělení je pak na černobílé a barevné. Při dnešním rychlém vývoji techniky by se mohlo zdát, že ty barevné dnes budou jediné používané, avšak není to pravda. I dnes existují místa, kde najde černobílá tiskárna své uplatnění.

Jedním z nich jsou kanceláře, ať už se jedná o firmy, úřady či jiné instituce. Zde se totiž tisknou především dokumenty, a ty jsou zpravidla černobílé. Nabízí se však otázka, zda by ty barevné přeci jen nebyly lepší. Koneckonců černobíle umí tisknout také, a navíc není problém, pokud je potřeba vytisknout něco v barvě. Proč se tedy nepoužívají pouze ty?

klasická tiskárna

Hlavním problémem je cena. Ta je u barevných tiskáren poněkud vyšší, a vzhledem k tomu, že většina úřadů má silně omezený rozpočet, vezmou raději levnější, černobílou verzi. Koneckonců jim plně postačuje.

Také je pravda, že vzhledem k tomu, že se do té barevné musí vejít více zásobníků, je ten na černou barvu menší. To také znamená, že se rychleji vyčerpá a je tedy nutné častěji měnit toner. A to jsou opět výdaje, kterým je lepší se vyhnout. Zvláště když si uvědomíme, že je potřeba vyměnit nejen zásobník na černou barvu, ale všechny, bez ohledu na to, že jsme je prakticky nepoužili.

toner do barevné tiskárny

Z ekonomického hlediska tedy dává smysl rozhodnout se pro levnější variantu. Jak již bylo řečeno, dokumenty tištěné na úřadech jsou stejně v naprosté většině případů černobílé, takže tento typ tiskárny naprosto postačuje.

Pokud si ji však chceme pořídit domů, je dobré se zamyslet. Především bychom si měli říci, co na ní vlastně budeme tisknout. Bude to pouze text, nebo třeba i fotografie nebo jiné obrázky? A jak často ji budeme potřebovat? To vše jsou věci, které by měli při rozhodování o tom, jaký typ tiskárny si koupíme figurovat. Přeci jen, je hloupost vydávat peníze za něco, co nakonec nevyužijeme.

Posted on: 21. 6. 2023