Jak zabránit pohromě?

Jak zabránit pohromě?

Když během menstruace krev proteče přes vložku nebo tampon, je to pro ženu velice nepříjemná situace, protože může kupodivu vzbudit posměch svého okolí. Menstruace je naprosto běžná věc, přesto jsou někteří lidé schopní se jí smát. Je potřeba se tedy chránit tak, aby k tomu nedošlo. Každá žena ví jak má silnou menstruaci, kolik dní ji má, a tomu přizpůsobuje i používání menstruačních pomůcek. Menstruace má v čas různou intenzitu, a tak je vhodné měnit pomůcky v závislosti na tom, jak silná aktuálně je. V obchodech se běžně prodávají vložky i tampony podle intenzity, a tak je dobré je používat.

žena v prádle

I vhodně zvolená velikost produktu ale nemusí znamenat 100% ochranu. Často se stává že i nejlepší tampon proteče, stačí jeden pohyb nebo třeba sklenka červeného vína, která má na sílu menstruace vliv. Většina žen používá i intimní vložky, což ale také nemusí pomoct na 100 %. Ideální je mít takovou hygienickou pomůcku, která neproteče ani při velmi silné menstruaci. Je samozřejmě nutné všechny pomůcky měnit tak často jak je to potřeba, a tím se riziko protečení sníží.

Nepropustné menstruační kalhotky jsou poměrně nedávnou novinkou na trhu. Jde o klasické kalhotky, které jsou ale vyrobeny z několika vrstev savého materiálu, takže díky tomu pohltí veškerou tekutinu. Častým problémem u žen je i zápach, protože se krev na vzduchu začne kazit, a tak může dojít i k zápachu. U kalhotek se zápachu bát nemusíte.

žena kalhotky

Vyzkoušet kalhotky mohou i mladé slečny
Kalhotky se vyrábí ve více velikostech, můžete si koupit už nejen klasické kalhotky, ale i tanga nebo třeba brazilky, a nemusíte nosit jen nudnou červenou, ale třeba červenou nebo bílou. Protože jde o běžné spodní prádlo které má jen zesílenou látku v tříslech, jejich nošení není vidět a jsou vhodné i pro mladé dívky, které teprve začínají menstruovat.

Posted on: 25. 4. 2023