Jak se obléct jako host na svatbu?

Jak se obléct jako host na svatbu?

Na svatbu se oblékáme formálně a slušně. Tedy, skoro vždy. Záleží velmi na tom, jaké je téma svatby, zda nevěsta má nějaký požadavek na to, jak by se měli oblékat svatební hosté, a kde se bude svatba odehrávat. V dnešní době už není tolik ryze tradičních svateb, jako tomu bylo dřív. Setkáte se třeba se svatbou na pláži, v lese, na ranči a podobně. I nevěsty se někdy vzdávají tradičních, bílých šatů, a volí různé alternativy. Svatba by totiž měla být taková, jakou ji chtějí novomanželé mít a ne taková, jakou si okolí myslí, že by měli mít. Jako hosté na svatbě bychom měli respektovat přání nevěsty.

svatba

Pokud tedy v poznámce uvidíte poznámky o určitém dress codu, bylo by vrcholně neslušné ji ignorovat a vzít si něco jiného. Bylo by to vůči nevěstě neslušné. Co ale, když jste pozvaní na klasickou svatbu, kde nemáte předepsaný žádný dress code? Určitě se oblékněte formálně. Většina žen bude volit šaty. Ideální bude, když navštívíte salón se společenskými šaty, kde si je můžete třeba i jen vypůjčit. Existuje hodně druhů a typů společenských šatů na svatbu, ale držte se několika pravidel. Nikdy nemějte bílé šaty, pokud nejste nevěsta, nebo pokud to není vysloveně přání nevěsty.

svatba

Ani černá barva není příliš vhodná, ale dá se prominout, pokud jste běžný host, a nebudete třeba v roli svědka či družičky. Dbejte také na vhodnou délku šatů. Nemusí být dlouhé až na zem, ale měly by být délkou alespoň ke kolenům. Šaty, které vám sotva zakryjí zadek, si nechte na nějakou párty. Decentní ozdoby jako krajka, květinový potisk, puntíky či podobně, jsou v pořádku. Ovšem příliš extravagantní šaty nebo takové, které hýří všemi barvami, nechte raději doma. Opět tedy v případě, pokud to není vyloženě přání nevěsty. A dbejte na výběr správné velikosti. Musíte se v šatech cítit pohodlně. Budete se pak cítit krásně, sebevědomě a celou svatbu si o to více užijete.

Posted on: 20. 6. 2023