PONOŽKOŽROUTI JAKO ČLENOVÉ DOMÁCNOSTI

socks-24411__340


Nemáte občas pocit, že bychom měli zřídit pro ponožky seznamku? Jistě máme všichni porozumění pro jedince, kteří zatouží po dobrodružství a chtějí žít singl. V rozbouřeném bubnu pračky se ztratí do neznáma a máme po páru. Nezůstává jen u pračky. Naše domácnosti jsou plné skřítků, jiných nadpřirozených bytostí a také manželů, kteří se snaží rozdělit pár ponožek za každou cenu.


Zkusme si udělat výčet těch nejzákeřnějších lupičů ponožek a ukažme si, jak proti nim můžeme bojovat. Máme hned několik typů ponožkožroutů.


Pračka – věčný nepřítel ponožek


Pračka patří mezi jednoznačné adepty na první místo. Jestli někdo umí krást ponožky beze stopy, pak je to ona. Nás jen čeká nekonečné víkendové třídní ponožek stejné barvy. Poměřujeme délku, snažíme se najít sebemenší potisk, sledujeme, jaká je více či méně sepraná. Jenže pračka je rafinovaný lupič. Moc dobře zná naše poklady. Rozhodně si poradí s ponožkami stejné barvy. A tak často zaměňujeme navzájem odlišné páry, až se v tom chaosu docela ztratíme.


Jak vyzrát na pračku, aby nám nežrala ponožky? Člověk je od přírody tvor vynalézavý. Svůj um vytvářet drobné a zdánlivě nedůležité věci dovedl k dokonalosti, když vytvořil speciální háček na ponožky. Spojený pár vložíme do pračky a stejně tak následně vyndáme. Profesionální název zní kolíčky na ponožky. Kolíčky se prodávají v celých baleních a dokonce v různých barvách.


Skřítek záškodník – noční lupič


Nadpozemské bytosti jsou také velmi zákeřné. Většinou nám ponožky schovávají v noci. Unavení po těžkém dni v práci či ve škole spoléháme na bezpečí domova. Vyzujeme boty, ponožky pohodíme kdesi k prádelnímu koši a jdeme spát. Tento proces opakujeme celý týden, až nastane osudný den praní. Nevědomky sáhneme do koše a veškeré ponožky vložíme do pračky. A jsme v situaci, kdy nevíme, zda už nám skřítek ponožku ukradl, nebo je na vině pračka.

GC4A3133

Muži – lovci drobků a ponožek


Kdepak vše je jinak. Tentokrát je viníkem partner. Muži s oblibou umisťují špinavé ponožky po celém bytě. Je to nový druh společenské zábavy. Nadšeně poté pozorují partnerku, jak funí po bytě, občas jí nervózně tiká oko a někdy procedí nadávku mezi zuby. Vrchol mužského umění je zakomponovat ponožky mezi drobky v obýváku umístěné na koberci pod stolkem.


Pro oba případy je snadné řešení. Vždy zkontrolujte, zda vhazujete obě špinavé ponožky do prádelního koše. Sbírejte po svém muži ponožky pravidelně a nekompromisně odmítejte variantu nošení dvou různých tipů ponožek.


A na závěr naši nejmilejší. Děti a domácí mazlíčci. Vyhazovat ponožky z kočárku je už taková dětská soutěž trpělivosti. Rodič s nejdelší výdrží doveze domů ponožky obě a uhlídá ratolest, aby se mu z kočárku v zápalu boje s ponožkou „nevylodila.“


Domácí mazlíčci – především psi - mají zřejmě nejtěžší pozici. Ve snaze zaujmout nás svou šikovností a bezbřehým zájmem, schytají jen sérii nadávek. A oni jsou při tom tolik pyšní, že nám mohou donést ponožku až pod nos.


Ponožkožrouti jsou každodenní součástí našich domácností. Díky nic máme neustále co nacházet i ztrácet. To oni vytváří náš nedělní program rodinného binga – kdo dřív spáruje desítky ponožek, vyhrává.

zuuxo mix

Tento web používá soubory cookies. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.